O mnie

Paulina J. Król - od ponad 4 lat jestem autorką bloga W świecie słów, poświęconego literaturze kryminalnej, thrillerom i horrorom. Prywatnie jestem gryzipiórkiem, czytelnikiem i fascynatem szeroko pojętej grozy, horroru i kryminału, co uwidacznia się nie tylko w wyborze lektur, ale również we własnej twórczości (więcej).

Niemniej w moim życiu jest jeszcze jedna, ogromna pasja - jest nią przyroda, z którą związana jestem zawodowo. Jestem leśnikiem i edukatorem w jednym z nadleśnictw Puszczy Białowieskiej, a także - od niedawna - prezesem tutejszego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, co mnie napawa dumą! Kocham gawędy, opowieści o zwierzętach, tajemnice lasu. Tak naprawdę, gdy spojrzy się na to szerzej, moje dwie życiowe namiętności nie są wcale tak odległe od siebie - bo nie ma mroczniejszego miejsca, niż ciemny las, ani bytu równie tajemniczego i nieodgadnionego, jak przyroda. I podobnie fascynującego. No, może poza skomplikowaną naturą człowieka... 

Przy jednym z Puszczańskich Olbrzymów (fot. K. Zub)

Wielokrotnie zamieszczałam na swoim głównym blogu recenzje książek przyrodniczych, ale coś mi zgrzytało - główny target bloga W świecie słów to ludzie lubujący się w horrorze i kryminale, a osoby zainteresowane przyrodą niekoniecznie mogłyby dotrzeć do moich opinii. I odwrotnie - czytelnicy, czekający na recenzję nowego kryminału, nie byliby zachwyceni postem o książce przyrodniczej. 
Postanowiłam rozdzielić te dwie sprawy i stworzyć niniejszy blog. Postaram się tutaj przyrodniczoleśnie wyżyć, łącząc wszystkie moje miłości w jedno - książki, przyrodę, fotografię, świat. 


Zachęcam do śledzenia obu blogów i fanpage'u oraz konta na instagramie, które spajają te i mnóstwo innych moich zainteresowań. Mam nadzieję, że zostaniecie na dłużej.


Darz Bór!